Haber Detayı
25 Ağustos 2015 - Salı 16:56 Bu haber 4455 kez okundu
 
HACILAR TİYATRO TOPLULUĞU ÇANAKKALE’DE
(HTT) Oyuncuları Çanakkale Savaşlarının yaşandığı Gelibolu yarımadasını ziyaret
Yaşam Haberi
HACILAR TİYATRO TOPLULUĞU ÇANAKKALE’DE

 

 

Hacılar Belediyesi Tiyatro Topluluğu (HTT) Oyuncuları Çanakkale Savaşlarının yaşandığı Gelibolu yarımadasını ziyaret ettiler. Tiyatro oyuncuları burada şehit olan 250 bin vatan evladının anısına yaptırılan Çanakkale Şehitlik Abidesi’nde İstiklal Marşı okudular.

Bu yıl sergiledikleri başarılı oyunlar nedeniyle Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici tarafından Çanakkale gezisi ile ödüllendirilen HTT üyeleri, 1915’de kurtuluş mücadelesi verilen Gelibolu Yarım Adası’nı ziyaret etti.

Hacılar Tiyatro Topluluğu üyesi gençler, 22-23 Ağustos 2015 tarihleri arasında Çanakkale'de Gelibolu Yarımadası, Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi, 57. Piyade Alayı Şehitliği ve 1915 Deniz ve Kara Savaşları'nın görsel olarak anlatıldığı Deniz Müzesi'ni gezme imkanı buldu. Rehber eşliğinde gerçekleştirilen ziyaret sırasında duygusal anlar yaşandı. Oyuncular, Çanakkale Şehitler abidesi ziyaretinde İstiklal Marşı’nı da okudu.

Çanakkale gezisine katılan gençler, vatanın kurtulmasında önemli bir yeri olan Çanakkale’ye gitmiş olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, kendilerine bu fırsatı tanıdıkları için başta Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı