sanalbas<meta http-equiv=
Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 17:35 Bu haber 1722 kez okundu
 
NURSAÇAN STK’LAR TARAFINDAN ENGELLİLER İÇİN PROJELER GELİŞTİRİLMELİ
Tahir Nursaçan “ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü “Dolaysıyla bir mesaj yayınladı.
Yaşam Haberi
NURSAÇAN STK’LAR TARAFINDAN ENGELLİLER İÇİN PROJELER GELİŞTİRİLMELİ

 

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan “ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü “Dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Nursaçan, engellilik; sadece engelli bireyleri ve ailelerini ilgilendiren bir sağlık sorunu olmayıp, sosyal boyutlarıyla da tüm toplumu, tüm insanlığı yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren toplumsal bir konudur.

Bir insanın engelli olması, onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve onun başarılı olmasına engel teşkil etmemektedir.

Pek tabii olarak muhtelif zorluk ve sıkıntılar olacaktır.

Ancak her şeye rağmen yaşama, moral ve motivasyon sevinci hiçbir şekilde kaybedilmemelidir.

Hayatın tüm alanlarında, sporda, sanatta, edebiyatta, siyasette, eğitimde, sivil toplumda, iş dünyasında; tüm zorluklara rağmen, engelli kardeşlerimizin sergiledikleri mücadele, gerçekten takdire şayandır.

Engelli vatandaşlarımızın toplumda kendilerine yer bulmaları, sosyal aktiviteleri, iş hayatına, sanat ve kültür hayatına katılmaları için ilgili kurum, kuruluş ve en önemli ve öncelikli görevimiz olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayat diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Dedi.

Kaynak: Editör: AHMET TANDOĞAN
Etiketler: NURSAÇAN, STK’LAR, TARAFINDAN, ENGELLİLER, İÇİN, PROJELER, GELİŞTİRİLMELİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı