Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 15:15 Bu haber 2348 kez okundu
 
TAHİR NURSAÇAN YAPISAL DÖNÜŞÜM REFORM PAKETİ DEĞERLENDİRDİ
Türkiye’nin gerçek gündemi olan, üretim ekonomisine yönelik
Ekonomi Haberi
TAHİR NURSAÇAN  YAPISAL DÖNÜŞÜM REFORM PAKETİ DEĞERLENDİRDİ

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’ın Yapısal Dönüşüm Reform Paketi Değerlendirmesi 

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Yapısal Dönüşüm Adımları paketinde, Türkiye’nin gerçek gündemi olan, üretim ekonomisine yönelik yeni adımlar atılması hepimize umut vermiştir.

Sanayi ve üretim için çok önemli ve değerli konuların başında, özellikle finans sektörünü rahatlatacak, ana sorunların azaltılmasına yönelik alınan kararlar geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor.

Sanayimizde yerlileşme, özellikle yüksek teknolojiye önem verilerek daha işlevsel bir bakış açısıyla desteklenecek olmasını da uzun vadeli nitelikli ve işlevsel büyümeye destek sağlaması bakımından çok önemli bulduğumuzu ifade etmek isterim.

Türkiye’nin önünde 4,5 yıl gibi kesintisiz bir uygulama dönemi var. Bu dönemi avantajımıza çevirecek, iş dünyamıza yeni bir yol haritası gerekiyordu. Açıklanan yeni yapısal dönüşüm adımları sayesinde topyekûn kalkınma yolunda yeni bir rota belirlenmiş oldu. Türkiye milli üretimle, ihracatla ve ekonomide oluşacak olumlu hava ile daha güçlü temellere oturacaktır.

Bizlerde iş dünyası olarak, 2023 hedeflerini gerçekleştirme noktasında ekonomik reform odaklı, yatırım hamlelerinin devam ettiği, demokratikleşme, güven, istikrar ve ekonomik refahın devamlılığının sağlanacağına, gerekli düzenlemelerin yapılacağına olan inancımız tamdır.

Kısır, içi boş, zaman kaybettirecek, yarar getirmeyecek çekişmeleri hep birlikte bir kenara atarak, çalışmaya, üretmeye devam eden bir ülke olarak, her türlü zorluğun altından kalkacağımıza inancımız tamdır. Dedi.

Kaynak: Editör: KADİR ALPASLAN TANDOĞAN
Etiketler: TAHİR, NURSAÇAN, , YAPISAL, DÖNÜŞÜM, REFORM, PAKETİ, DEĞERLENDİRDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı